Bitcoin: $1,000 spadek jest na kartach przed rozpoczęciem biegu byków

Stopa finansowania Bitcoin’a wskazuje na spadek o 1000 dolarów przed rozpoczęciem biegu bykówSource: Uwolnij

Stopa finansowania Bitcoin’a była w dużej mierze ujemna przez ponad 3 miesiące, podczas gdy cena ledwo się zmieniła. Pokazuje to, że nie tylko zmienność jest niska, ale także kupujący są wyrównywani przez sprzedających.

Stopa finansowania Bitcoin’a

Stopa finansowania jest wykorzystywana do pomiaru sentymentu składnika aktywów; do określenia strony dominującej – kupujących lub sprzedających. Jeśli finansowanie jest dodatnie, oznacza to, że długookresowo płaci się szorty, a jeśli jest ujemne, to długookresowo. Innym sposobem interpretacji jest to, że drożej jest skrócić, gdy finansowanie jest ujemne i odwrotnie, gdy jest dodatnie.

Dlatego też, na większości giełd, w tym Binance, BitMEX, ByBit, itp. wskaźnik finansowania jest ujemny, co oznacza, że ludzie są niedźwiedzi na BTC. Powodem tego może być zmienność, która jest w dużej mierze tłumiona i w dolnej strefie.

Jak widać powyżej, zmienność spada w kierunku strefy ostatnio obserwowanej na początku 2016 roku. Można się spodziewać kontynuacji tego zjawiska, co sugeruje, że w nadchodzących dniach nastąpi więcej działań cenowych na boki. Bitcoin utknął poniżej 10.500 dolarów przez ponad 300 dni, więcej dni prawdopodobnie zostanie dodanych do tej liczby, biorąc pod uwagę stopę finansowania, która jest na terytorium negatywnym od ponad 3 miesięcy.

Negatywna stopa finansowania i jej skutki?

Podczas gdy wskaźnik finansowania ma zastosowanie tylko do Bitcoin Code, jego skutki mogą być odczuwalne w całym ekosystemie, ponieważ altcoiny mają silny związek z BTC. W czasach prasy dominacja BTC wynosiła 65%, co wystarczało do tego, aby altenoidy zaczęły dostosowywać się do BTC. Jeśli BTC rozbije się do $8,300 lub o $1,000, prawdopodobieństwo, że altcoiny podążą za nim jest większe niż możliwe.

Biorąc pod uwagę, że cena BTC spadła o 1900 dolarów, kiedy miesiąc temu wynosiła 9 670 dolarów, od tego czasu cena spadła o 600 dolarów, a zatem dalszy spadek może sięgać od 1300 dolarów do 1000 dolarów.